Do Początku kupuje firmę Spotify!

Podcast na zakupach.

Słuchaj podcastu Do Początku tutaj:

(lub gdziekolwiek słuchasz podcastów)

Wydawało się, że rok 2019 w świecie podcastów będzie należał do firmy Spotify. Muzyczny gigant ze Szwecji wzmocnił swoją pozycję w sercach słuchaczy, m. in. dzięki zakupowi studia produkcyjnego Gimlet Media oraz serwisu hostingowego Anchor.fm.
Ale nie! Jeszcze nie mamy połowy roku, a już kolejne niesamowite wieści pojawiają się na rynku. W zaskakującym zwrocie wydarzeń, firma Spotify została zakupiona przez podcast Do Początku.

– Chcieliśmy zrobić coś, żeby rozwinąć podcasting w Polsce – mówi jeden ze współprowadzących podcast, Krzysztof Nowak. – Kupienie Spotify wydawało się najsensowniejszym rozwiązaniem.

Do Początku nie podaje kwoty transferu, ale zaznacza, że planuje zamknąć muzyczną część platformy.

– Nie znamy się tak bardzo na streamingu muzyki – stwierdza drugi współprowadzący, Michał Kasprzyk. – Co prawda zrobiliśmy jeden odcinek naszego podcastu o płytach winylowych, ale uznaliśmy, że lepiej będzie skupić się na jednej rzeczy na raz. I będą to podcasty.

Szczęśliwi nabywcy są szczególnie zadowoleni z tego, że pod ich skrzydłami znajdzie się m.in. podcast Reply All.
– Planujemy trochę pomóc chłopakom się rozwinąć – komentuje Michał. – Mają całkiem niezłą narrację i montaż, ale na pewno można z tego wyciągnąć więcej.
– Nie wykluczamy naszego gościnnego udziału w ich podcaście – dodaje Kris.

Do Początku chce wzmocnić polski podcasting. Podcasterzy, którzy chcieliby porozmawiać o tym temacie są proszeni o pisanie na adres: czesc@dopoczatku.pl.

Kris i Michał pytani o to, czy w związku z nowymi obowiązkami wciąż będą nagrywać swój podcast, mówią, że oczywiście i że już przygotowują 7-odcinkową serię, w której dotrą do początku… Spotify. Słuchacze już zacierają ręcę i czekają z niecierpliwością.

Tymczasem ich najnowszego odcinka o asystentach głosowych można posłuchać tutaj.

1.04.2019

Chcemy opowiedzieć Ci więcej historii Do Początku

* indicates required

Zaznacz proszę poniżesz pole, jeśli zgadzasz się otrzymywać od nas maile.

W każdej chwili możesz się wypisać klikając w link w stopce maili, które od nas dostaniesz.

We use Mailchimp as our marketing platform. By clicking below to subscribe, you acknowledge that your information will be transferred to Mailchimp for processing. Learn more about Mailchimp's privacy practices here.